Súčasťou areálu Šport Hotela*** Donovaly je aj multifunkčné ihrisko, na ktorom je možné denne športovať. Tenisový zápas, volejbalový alebo futbalový turnaj je výborným spestrením každej dovolenky. Mladé rodiny s deťmi milujú čas strávený na originálnom drevenom ihrisku vybavenom preliezkami, šmykľavkami, hojdačkami, kolotočmi a množstvom iných zaujímavých atrakcií. Donovaly obľubujú priaznivci zimných aj letných športov. Známe sú ako lyžiarske stredisko, počas zimných mesiacov vhodné najmä pre malých alebo začínajúcich lyžiarov.

Lyžiarska škola, požičovne lyží, obchody so športovými potrebami a Park Snow ľadová plocha s požičovňou korčulí sú vzdialené len pár minút chôdze od hotela. V lete sú Donovaly obľúbenou destináciou milovníkov aktívneho životného štýlu, bicyklovania, adrenalínových športov alebo turistiky. Prírodou vedie množstvo označených horských cyklotrás, turistických chodníkov a kilometre bežeckých tratí.

 

UNESCO Vlkolínec

Malebná dedinka vzdialená niekoľko kilometrov smerom na Ružomberok je ozajstným Slovenským dedičstvom. V dedine sa zachovala pôvodná architektúra a štruktúra horskej osady želiarov, pastierov a drevorubačov. Drevené zrubové domčeky sa týčia vo svahovitom teréne Veľkej Fatry pod vrchom Sidorovo. Do zoznamu svetového dedičstva výbor svetového dedičstva UNESCO schválil zápis Vlkolínca 11. decembra 1993. Návštevníci majú možnosť priblížiť sa životu našich predkov spred 100 rokov. Vysoko v kopcoch nájdete skvost našej kultúry, ktorý bol vyhlásený za národnú pamiatku v roku 1977. Pri dobrej viditeľnosti sa vám naskytne pohľad na krásu Národného parku Veľká Fatra.

Špania Dolina

Špania Dolina bola kedysi preslávená po celej Európe bohatým náleziskom medenej rudy, je starobylou baníckou obcou s bohatou históriou, ktorej začiatky súviseli so vznikom banskej činnosti od doby bronzovej. Dnes ponúka prekrásne ničím nerušené horské prostredie.  Z haldy šachty Maximilián je nádherný panoramatický výhľad na okolité hory. Chodníky banského náučného chodníka privedú turistov k miestam zašlej slávy baníckej histórie – šachtám a štôlňam ukrytým v okolitých lesoch. Dolina sa nachádza 11 km severne od Banskej Bystrice, neďaleko Starých Hôr, na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Krásna túra lesom a lúkami vedie do doliny aj z Donovál.

Korytnica

Kedysi svetoznáme kúpele s liečivou vodou boli svojimi účinkami vychýreným miestom na regeneráciu mnohých známych osobností vrátane cisára Františka Jozefa a Ľudovíta Štúra. Prejdite sa lesmi a načerpajte energiu tohto jedinečného miesta, načapujte si liečivú vodu z niektorého z piatich prameňov, ktoré pomáhajú ľuďom s mnohými ochoreniami.

Kráľova studňa

Počas slnečných dní sa určite oplatí cesta autom na túru Kráľová studňa. Návštevníkom sa naskytne pohľad na neskutočnú panorámu Nízkych Tatier a prechádzka po chrbte hôr bude nezabudnuteľným zážitkom. V chránenom prostredí Národného parku Veľká Fatra vo výške 1300 m.n.m., ďaleko od ruchu civilizácie a hlboko v srdci prírody, poskytuje toto miesto dokonalé podmienky pre načerpanie duševných aj fyzických síl.

Banská Bystrica

Mesto bolo, ako jedno z prvých miest na Slovensku, vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Medzi najcennejšie pamätihodnosti patrí areál mestského hradu (Barbakan), námestie s kostolmi Panny Márie a sv. Kríža, starou radnicou, Matejovým domom, Barbakanom a zvyškami mestského opevnenia. Srdcom mesta je veľké, obdĺžnikové námestie Slovenského národného povstania s Mariánskym stĺpom a šikmou hodinovou vežou. Námestie ohraničujú honosné meštianske domy, z ktorých sú najvýznamnejšie Beniczkého a Thurzov dom. Pešia zóna z námestia pokračuje aj na Dolnej ulici, kde je kostol sv. Alžbety a Bethlenov dom, v ktorom vyhlásili sedmohradské knieža Bethlena za uhorského kráľa. Ak ste milovníkom histórie toto mesto sa vám určite oplatí navštíviť.

Zvolenský zámok

Zámok s bohatou históriou siahajúcou až do dvanásteho storočia sa oplatí vidieť. Jeho majestátne hradby stoja na vyvýšenej terase na južnom konci námestia SNP. Za stavbu Zvolenského zámku sa zaslúžil najmä kráľ Ľudovít I. z Anjou, ktorý ho staval ako gotický poľovnícky zámok. Vo svojej podobe bol dokončený v roku 1382, keď sa stal dejiskom zásnub jeho dcéry Márie so Žigmundom Luxemburským. Pri histórii zámku netreba zabúdať ani na Jána Jiskru z Brandýsa, ktorý sa v 15. storočí stal jedným z najmocnejších vojvodcov v Uhorsku a zámok bol jedným z jeho sídiel od roku 1440 do roku 1462. Zámok často navštevoval aj kráľ Matej Korvín so svojou manželkou Beatrix, ktorá už neskôr ako vdova využívala zámok ako sídlo od roku 1490.

Kúpele Sliač

Kúpele Sliač ležia kdesi na polceste medzi mestom Banská Bystrica a Zvolen. No iba geograficky. Ohurujú svojím charakterom, prírodnou scenériou a statočne odolávajú expanzii dravého turistického ruchu. Do tohto úchvatného kúska sveta v objatí Slovenského Rudohoria v strede Európy ešte nedorazili svetové hotelové reťazce. Je to raj pre tých, čo hľadajú pokoj a oddych, čo snívajú o láskavom objatí prírody ďaleko od hlučného davu a pre tých, ktorým záleží na svojom zdraví v primárnej prevencii a samotnej liečbe.

Harmanecká jaskyňa

Harmanecká jaskyňa sa nachádza v nadmorskej výške 821 m na severnom svahu vrchu Kotolnica. Pri výstupe od parkoviska je potrebné prekonať výškový rozdiel 260 m, po prístupovom chodníku dlhom 1420 m. Celková dĺžka jaskyne je 3123 m, z toho pre verejnosť je sprístupnená prehliadková trasa s dĺžkou 1020 m. Teplota vzduchu v jaskyni sa pohybuje od 5,8°C do 6,4°C. Podzemné chodby a siene sú vytvorené v druhohorných vápencoch stredného triasu. Skutočný prírodný skvost, ktorý treba vidieť na vlastné oči.

UNESCO Banská Štiavnica

Mesto Banská Štiavnica bolo už od pradávna späté s baníctvom, baňami a mnohými bohatými náleziskami drahých kovov. Nikto si už poriadne nepamätal kedy to všetko presne začalo, ale o jašteričkách, čo dali Banskej Štiavnici do vienka jej bohatstvo a nehynúcu slávu si povrávali už malé deti a ukazovali na mestský erb, kde sa na slnku skveli dve, jedna zlatá a druhá strieborná. „Vraj to bol ten pastier, čo ich prvý uvidel hore na stráni blyšťať sa vari viac ako slnko na oblohe", takto už od nepamäti rozprávali na dobrú noc matky svojim deťom povesť o štiavnických jašteričkách.

Tatralandia

Tatralandia je najväčší celoročný areál vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Nachádza sa v regióne Liptov - oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory - Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy. Ak sa chcete s deťmi do sýtosti vyšantiť na vodných atrakciách, Tatralandia je to správne miesto pre vás. Miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou je celoročný prímorský raj Tropical Paradise. 

Bešeňová

Gino Paradise Bešeňová je vodný raj vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka. Termálne pramene v Bešeňovej vzhľadom na teplotu, výdatnosť zdroja a obsah mineralizácie patria do I. kategórie podľa kategorizácie minerálnych prameňov na Slovensku.

Gothal

Malebné Slovensko má veľa krásnych miest, ale existuje tu lokalita, v ktorej sa spája panenská príroda, čarovná tradícia a veľkolepé možnosti rozvoja. Medzi Ružomberkom a Donovalmi, v oblasti Dolného Liptova, leží obec Liptovská Osada. Práve v jej katastri vznikol jedinečný a výnimočný projekt Gothal. Jeho základnou filozofiou je zachovanie tradičných hodnôt a vytvorenie intímneho prostredia klubového charakteru so službami na dosah. Prežite deň v príjemnom areáli s bazénom.

euTento projekt bol realizovaný vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.
Viac informácií
Všetky práva vyhradené © 2016 SPORT HOTEL
Design by littleCube • Web by kreativnareklama.sk