Aktivity pre deti

Hotel aj pre deti

Únia materských centier certifikovala Šport Hotel*** Donovaly ako zariadenie priateľské k deťom a rodinám. Samozrejmosťou pre hostí sú detské postieľky s obliečkami, detské stoličky, vaničky alebo nočníky. V reštaurácii si deti pochutia na Zajkovom menu pre najmenších. Pred hotelom je situované vonkajšie drevené ihrisko s preliezkami, šmykľavkami, kolotočom a hojdačkami.

Hotel ponúka aj mini farmu so zvieratkami. Pre staršie deti je v areáli hotela vybudované multifunkčné ihrisko, kde je možné zahrať si tenis, volejbal a rôzne iné loptové hry. Deti, ktoré sa tešia kúpaniu, sa vybláznia v novom wellness. Bazénový svet s malým a veľkým bazénom poskytne každému malému hosťovi zábavu na dlhé hodiny. Po dobrom kúpaní zábava pokračuje v detskom kútiku hotela, kde sa na vás teší maskot zajko Donovalko a jeho kamaráti.

Sprievodné podujatia

V Park Snow Donovaly sú pre deti počas leta pripravené skvelé atrakcie a množstvo sprievodných podujatí. Vo Fun Aréne zažijete adrenalín na bobovej dráhe, lezeckej stene, v lanovom parku či na bungee trampolínach. Určite treba navštíviť rozprávkový svet Pavla Dobšinského Habakuky, kde na vás čakajú zvieratká v ohrádkach a divadielka slovenských rozprávok. Každé dieťa očarí hlavné mesto detí Donovalkovo a veľa zábavy ponúka aj vodný zážitkovo-edukatívny Myšiačikov detský park.

V zime sú Donovaly ideálnym miestom pre začínajúcich malých lyžiarov. Stredisko je známe svojou najväčšou lyžiarskou školou pre deti na Slovensku. Skvelý profesionálny tím inštruktorov je zárukou, že vaše dieťa sa naučí lyžovať správne od základov. Snowboardisti si prídu na svoje v skokovom parku na Záhradišti. Okrem lyžovania je stredisko skvelé pre malých bežkárov, sánkarov, povoziť sa môžete za psím alebo konským záprahom. Príjemným spestrením pobytu na horách je korčuľovanie na ľadovej ploche. Donovaly sú skvelým miestom pre rodinnú dovolenku.