logovcelin

Milí hostia a návštevníci Donovál, prinášame Vám prvý api-domček na Donovaloch! V zdravom horskom prostredí sa riadime porekadlom ,,V zdravom tele zdravý duch“, preto sme sa rozhodli toto porekadlo preniesť do praxe prostredníctvom apiterapie. Ak hľadáte spôsob, ako zlepšiť svoj zdravotný stav, či načerpať novú životnú energiu a príjemne si oddýchnuť v objatí prírody, Včelín pod lesom je perfektnou voľbou.

V dnešnej dobe existuje mnoho spôsobov ako zlepšiť svoj zdravotný stav, či skvalitniť životný štýl, no nie všetky spôsoby sú založené na prírodnej báze. Apiterapia je jedným z čisto prírodných spôsobov zlepšenia zdravotného stavu. Patrí pod oblasť alternatívnej medicíny zaoberajúcej sa účinkami včelích produktov (med, peľ, materská včelia kašička, včelí jed, propolis, včelí vosk) na živý organizmus. Všetky včelie produkty sú silné antioxidanty plné vitamínov a enzýmov, ktoré pomáhajú bez zásahu akýchkoľvek chemikálií do ľudského organizmu. Účinok včelích produktov získame dýchaním úľového vzduchu a pôsobením včelieho bio-poľa v špeciálnom api-domčeku. Apiterapia je vhodnou formou prevencie, ktorú je možné absolvovať buď ako terapeutickú, alebo ako zážitkovú formu relaxácie.

Nakoľko sa apiterapiou na Slovensku zaoberá len zopár včelárov, my vám veľmi radi túto jedinečnú možnosť poskytneme. Oslovili sme oceňovaného včelára Petra Jánošíka, ktorý je včelárom srdcom i dušou a v danej oblasti má dlhoročné skúsenosti.

Peter žije včelárskym životom už od detstva v nadväznosti na svojho otca a starého otca, ktorí mu toto krásne poslanie odovzdali. Včelárstvu sa aktívne venuje 10 rokov a v súčasnosti sa stará o 120 včelích rodín v Liptovskej Osade, Liptovskej Lúžnej, Hubovej a na Donovaloch. O včely sa stará výhradne ekologickým spôsobom bez doletu na monokultúrne plodiny ošetrované chémiou, včely sú preto zdravé, silné a pripravené pomáhať aj nám ľuďom. Čo je tajomstvom liečivého účinku včelieho bio-poľa? Včely svojou nepretržitou pracovitosťou a súzvukom vytvárajú vibrácie, takzvané bio-pole. Vibrácie predstavujú frekvenciu buniek zdravého ľudského organizmu, preto má apiterapia špeciálnu vlastnosť, ktorou dokáže zlepšiť zdravotný stav na fyzickej aj psychickej úrovni.

Uvoľnite sa a dovoľte včielkam, aby sa postarali o nakopnutie Vášho organizmu do správneho biorytmu. V horskom prostredí na Vás čaká jedinečný api-domček Včelín pod lesom. Pri pobyte v api-domčeku sa môžete pokochať nádherným výhľadom na najzápadnejší vrch Nízkych Tatier, Prašivú, alebo si len tak odpočinúť v prítomnosti liečivého úľového vzduchu.

Včelín pod lesom, unikátny projekt na Donovaloch, vznikol v spolupráci s miestnym včelárom Ing. Petrom Jánošíkom.

Autor článku: Ing. Mária Feketeová

 

APITERAPIA VO VČELÍNE POD LESOM

Prírodná liečba včelím vzduchom a včelím bio-poľom
Doba trvania apiterapie je 60 minút

Bežná cena terapie v api-domčeku

1 osoba
15 €
2 osoby
25 €

Otváracie hodiny
Pondelok – Nedeľa od 8:00 do 20:00

Služby apiterapie môžete absolvovať počas mesiacov jún – septemberApiterapia pomáha pri:

Opakovanom strese a depresiách
Respiračných ochoreniach
Alergiách a astme
Kožných problémoch
Bolestiach kĺbov a chrbta
Chronických zápaloch
Zápale priedušiek
Tráviacich ťažkostiach
Kŕčoch a svalovom napätí
Arytmii srdca

Apiterapia zlepšuje:

Nervový systém a spánok
Činnosť mozgu a srdca
Krvný tlak
Urologický a genitálny systém
Pooperačné stavy - zlomeniny
Post-covidové stavy
Pracovnú výkonnosť

Apiterapia má pozitívne účinky
na zdravie ľudí s:

Oslabenou imunitou
Autizmom
Chorobou prostaty
Problémami pri otehotnení

Apiterapia nie je určená pre:

Tehotné a kojace ženy
Onkologických pacientov
Ľudí s nádorovým ochorením
Ľudí trpiacim tuberkulózou
Alergikov na včelie produkty
Alergikov na uštipnutie včelou

 

SPOJENIE PRÍRODY A ZDRAVIA PRE ZLEPŠENIE KVALITY ŽIVOTA

Prajeme vám, aby pobyt vo Včelíne pod lesom bol pre vás zážitkom.

NA STIAHNUTIE

Apiterapia vo Včelíne pod lesom

Včelí pobyt

Poučenie o pobyte v api-domčekuV prípade otázok ohľadom apiterapie vo Včelíne pod lesom kontaktujte prosím recepciu na:

recepcia@hotelsport.sk

+421 902 898 900


Včelár Ing. Peter Jánošík

peter.janosiik@gmail.com

+421 911 834 345

euTento projekt bol realizovaný vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.
Viac informácií
Všetky práva vyhradené © 2016 SPORT HOTEL
Design by littleCube • Web by kreativnareklama.sk