Kam v zime na rodinnú dovolenku? Poradíme, ako vybrať hotel pre deti aj dospelých

Kam v zime na rodinnú dovolenku? Poradíme, ako vybrať hotel pre deti aj dospelých

Pre deti šantenie na snehu, pre rodičov relax a kvalitné služby: Ako vybrať hotel na zimnú dovolenku?

Pri plánovaní rodinnej dovolenky je výber hotela jedným z najdôležitejších rozhodnutí. Musíte si premyslieť lokalitu, vybavenosť hotela, stravovanie a mať čo najpestrejší výber aktivít, ktoré potešia deti aj dospelých. Ak sa chcete cítiť spokojne, užiť si veľa zábavy, športu a relaxu, pozrite si naše tipy!

Vyberte lokalitu plnú možností

Počas lyžovačky chceme čo najviac času tráviť v zasneženej prírode. Oplatí sa preto zvoliť takú lokalitu, kde budete mať veľa možností v blízkom okolí, aby ste nemuseli tráviť desiatky minút v aute. Zamerajte sa na blízkosť lyžiarskej školy a škôlky, vďaka ktorej si budete môcť vychutnať svahy aj samostatne bez svojich potomkov. Ak nechcete celý výstroj kupovať, informujte sa vopred o možnosti jeho zapožičania.

Ideálne je, ak máte poruke aj ďalšie možnosti na zimné aktivity, ktoré deti milujú – korčuľovanie, sánkovanie alebo bobovanie. Dospelých potešia okrem zjazdoviek aj upravené bežkárske či ski-alpové trate, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na slovenskú prírodu.

Stavte na čistotu a príjemnú atmosféru

Nie je nič lepšie ako sa príjemne unavení vrátiť do útulného hotela ďalej od ruchu všetkých ciest, áut a atrakcií. Usmievavý personál je jeho dôležitou súčasťou, tak ako aj čistota a zariadenie izieb v harmónii s horským prostredím. Určite sa oplatí pozrieť si hodnotenia hotela napríklad na Booking.com, ktoré vám napovedia viac o kvalite ubytovania a služieb.

Nevarte! Dajte si dobre navariť

Len málokto má dovolenku spojenú s vyváraním pre celú rodinu. Preto sa pri výbere hotela zaujímajte o možnosť zahrnúť raňajky a večere do ceny pobytu. Obľúbené sú bufetové stoly, ale aj chutná domáca kuchyňa doplnená o gurmánske špeciality. Ak ide o hotel, ktorý si zakladá na dobrom mene, ani tieto služby by nemali pokrivkávať. Bonusom navyše je nielen detské menu, ale aj prihliadanie na vegetariánov či hostí s rôznymi potravinovými alergiami a intoleranciami.

Overte si ponúkané vybavenie

S deťmi sa hodí wi-fi s rýchlym pripojením, aby si v rámci oddychu mohli pozrieť obľúbenú rozprávku dostupnú online. Ak máte ešte malého drobca, oplatí sa vopred spýtať na detskú postieľku, detskú stoličku, vaničku či nočník. Keď ich hotel poskytuje, ušetríte značné miesto v kufri auta. Chcete svojej rodine dopriať viac miesta? Niektoré hotely ponúkajú aj rodinné apartmány či family suite. Dve izby, spoločná kúpeľňa, no oveľa viac súkromia. V prípade horšieho počasia je určite výhodou, ak má hotel priestranný detský kútik alebo herňu, kam môžete s deťmi vyraziť.

Hotel Šport

Hľadajte oddych aj vnútri

Zimná dovolenka nemusí byť len o prekonávaní svojich fyzických schopností a boji so snehom a ľadom. Čo tak vybrať si hotel, v ktorom nájdete perfektné wellness služby a vybavenie? Je to jedinečný spôsob, ako dopriať telu blahodarný relax a čas na regeneráciu. Zažijete rozptýlenie od všetkých povinností a skutočný oddych, ktorý k dobrej dovolenke patrí! Dokonca aj deti ocenia zmenu aktivít a užijú si celkom netradičné kúpanie v zime. A čo by v dobrom hotelovom wellnesse nemalo chýbať? Jednoznačne bazény, sauny, vírivky a masáže.

Šport Hotel Donovaly – všetko na jednom mieste 

Pustili ste sa do pátrania po vhodnom hoteli a chcete, aby spĺňal všetky spomínané benefity, ideálne za výhodnú cenu? Odpoveďou na vaše predstavy je Šport Hotel Donovaly.

Horský hotel po rozsiahlej rekonštrukcii ponúka hosťom komfortné izby, chutnú stravu v reštaurácii, kaviareň, veľký detský kútik a výborné služby milého a ochotného personálu. Veľkým lákadlom je najväčší a jediný wellness svet na Donovaloch. Nájdete v ňom veľký bazén, malý detský bazén, štyri sauny, vírivku pre 10 ľudí a masáže.

To všetko v blízkosti obľúbeného rodinného lyžiarskeho strediska Park Snow Donovaly, ktoré je známe množstvom zimných aktivít. Zoberte si lyže, snowboard, bežky, korčule a sane a užite si zimu naplno napríklad vďaka výhodnej ponuke Šport Hotela Donovaly.

VIAC O ZIMNOM BALÍČKU ŠPORT HOTELA DONOVALY

euTento projekt bol realizovaný vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.
Viac informácií
Všetky práva vyhradené © 2016 SPORT HOTEL
Design by littleCube • Web by kreativnareklama.sk