Súčasťou areálu Šport Hotela*** Donovaly je aj multifunkčné ihrisko prispôsobené na športy ako tenis, volejbal, basketbal či futbal. Mladé rodiny s deťmi milujú čas strávený na originálnom drevenom ihrisku vybavenom preliezkami, šmykľavkami, hojdačkami, kolotočmi s množstvom iných zaujímavých atrakcií. Dedinku Donovaly obľubujú priaznivci zimných aj letných športov. Známa je ako lyžiarske stredisko počas zimných mesiacov vhodné najmä pre malých alebo začínajúcich lyžiarov.

Lyžiarska škola, požičovne lyží, obchody so športovými potrebami a Park Snow ľadová plocha s požičovňou korčúľ sú vzdialené len pár minút chôdze od hotela. V lete sú Donovaly obľúbenou destináciou milovníkov aktívneho životného štýlu, bicyklovania, adrenalínových športov alebo turistiky. Prírodou vedie množstvo označených horských cyklotrás, turistických chodníkov a kilometre bežeckých tratí.

 

Myšiačikov detský park

Adrenalínové centrum FunAréna Donovaly sa počas leta 2017 rozšírilo o jedinečnú novinku v rámci Slovenska - detský vodný zážitkovo-edukatívny park s 9 atrakciami, ktoré navzájom na seba nadväzujú a tvoria jeden celok. Viac informácií o Myšiačikovom detskom parku nájdete na www.parksnow.sk/leto/

Donovalkovo

Mestečko Donovalkovo je ako stvorené na krásny rodinný výlet. Detské mestečko je tvorené domčekmi, ktoré sú ako ozajstné dospelácke verzie, no všetko je v nich pripravené presne na mieru pre malých objaviteľov. Okrem budov a zariadenia sú pripravené aj autentické kostými pre dokonalý zážitok. Nachádza sa tu aj minifarma, kde si môžete pohladkať a aj nakŕmiť napríklad lamy alpaky, zajačiky, malé koníky a ďalšie zvieratká. Viac informácií nájdete na www.donovalkovo.sk

Fun Aréna Donovaly

V zimných mesiacoch obľúbené miesto na zábavu na lyžiach či snowboarde. V lete sa Park Snow Donovaly mení na skvelú Fun Arénu a adrenalínové centrum zábavy. Toboganová bobová dráha, lanové centrum a lezecká stena, najväčšia svojho druhu na Slovensku. Zabávať sa môžete aj na bungee trampolínach a v detskom lanovom centre s nafukovacím hradom.

Paragliding

Či už tandemové zoskoky alebo dokonca kurzy paraglidingu pre pilotov. Vietor vo výškach a tie správne dávky adrenalínu - to je niečo pre dobrodruhov. Každý kto zažil mal jedinečný zážitok z vtáčej perspektívy nádhernej prírody Donovalov. Vynikajúci terén a ideálne podmienky, lety v tandeme a odborne spôsobilí inštruktori. To sú zoskoky na Novej Holi.

Turistika

Turistické chodníky v okolí je radosť objavovať. Krásne trasy sú napríklad Donovaly - Špania Dolina v trvaní 5 hodín alebo Donovaly - Staré hory v miernom tempe do 6 hodín. Určite sa oplatí výlet na Šachtičku, Kalište alebo prechádzka do Korytnice kde si môžete načapovať liečivú minerálnu vodu. Podrobnejšie informácie Vám radi poskytnú v infocentre, kde si môžete zakúpiť aj turistické mapy.

Cyklistika

Od roku 2011 sa Donovaly stali vďaka obnoveniu existujúcich a vytvoreniu nových cyklotrás centrom cykloturistiky v regióne Starohorských vrchov.

Cyklotrasy majú formu malých okruhov až po dlhé okruhy a trasy sú značené  v rozmedzí 1 – 8 hodinového bicyklovania.  Na horských aj cestných bicykloch ich zvládnu rodiny s deťmi, mládež, dospelí, seniori ale dajú zabrať aj profesionálnym cyklistom. Pre vášnivých cyklistov je k dispozícii až 42 cyklotrás v celkovej dĺžke 375 km značených cyklotrás.
 
Cyklobus z Banskej Bystrice na Donovaly už od soboty, 1. júna 2013 každý víkend len za 2 €! Naplánujte si výlet do nášho strediska a vyberte sa na jednu zo 42 cyklotrás.

Bowling

Bowlingové centrum Almet ponúka možnosti zábavy pre všetkých. K dispozícii sú 4 bowlingové dráhy, laserová strelnica, golfový trenažér, 2 biliardové stoly, šípky, air-hockey a ďalšie zábavné stroje.

Lyžovanie

Park Snow Donovaly ponúka 11km zjazdoviek pričom mnohé z nich sú umelo zasnežované. Nájdete tu 18 tratí a najvyššia z nich je položená 1360m nad morom. Lyžiarska sezóna väčšinou trvá od novembra do apríla. Nočné lyžovanie je možné na viacerých zjazdovkách. Množstvo obchodov a požičovní ponúka kvalitné lyžiarske potreby, lyžiarske školy a après-ski bary potešia každého lyžiara.

Psie a konské záprahy

Donovaly prezývané aj ako slovenská Aljaška boli vždy známe pretekom psích záprahov. Návštevníci strediska si môžu na svahoch vyskúšať aké to je viesť psí záprah. Koníky a konský záprah je tiež veľmi obľúbenou zimnou atrakciou našich hostí.

Bežkovanie

Rozsiahle bežecké trate vás prevedú okolitou krajinou kde vaše telo aj vaša myseľ dokonale zrelaxujú a splynú s prírodou. Nádherne označené bežecké trate na vás čakajú počas zimnej sezóny. Naša obľúbená je trasa Donovaly – Šachtičky.

Korčuľovanie

Ľadová plocha pri lanovkovej stanici Nová Hoľa je príjemným spestrením pobytu na horách. Deti i dospelý si môžu zapožičať korčule a potrénovať svoje krasokorčuliarske schopnosti priamo v areáli Park Snow.

Golf

Golf  Resort Tale

http://www.golftale.sk/

Golf Sliač Tri duby

http://www.tridubygolf.sk/

euTento projekt bol realizovaný vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.
Viac informácií
Všetky práva vyhradené © 2016 SPORT HOTEL
Design by littleCube • Web by kreativnareklama.sk